İçerik Slayt
PROJE & UYGULAMA

Aluminyum Cephe Sistemleri


Günümüz cephe tasarımları; prestij, estetik, fonksiyonellik, konfor ve özellikle enerjinin korunmasına yönelik olarak yapıyı tümüyle saran, giydiren bir anlayış ortaya çıkarmaktadır. Bu anlayış doğrultusunda yapı cephesini tümüyle saran alümiyum cepheler, giydiren ve alüminyum doğrama cephe profilleri kullanılarak oluşturulan konstrüksiyona, alüminyum cephe giydirme uygulamaları yapılmaktadır. Alüminyum cephe giydirme uygulamaları bina cephesine estetik bir görünüm kazandırdığı için büyük çaplı kuruluşlar tarafından tercih edilmektedir.


Alüminyum giydirme cepheler, projesinde belirtilen açıklıklarda ve her katın döşeme betonuna alüminyum veya galvanizli çelikten üretilmiş ankarajlara bağlanan taşıyıcı düşey profiller ile bunlar arasına istenilen yüksekliklerde cam takabilmek ve bunları taşımak için düşey taşıyıcı profillere özel bağlantı elemanları ile bağlanan yatay kayıt profillerinden oluşmaktadır. Alüminyum giydirme cepheler; dış kabuğunu oluşturan ince cephe elemanları ile mekândan daha fazla faydalanmayı, iyi bir ses ve ısı yalıtımı sağlamayı, iklimlendirme cihazları ile homojen bir havalandırma sağlayarak mekânların kısa sürede ısıtılıp soğutulabilmesini sağlamaktadır. Temizlik ve bakımlarının kolaylığı kadar, hafifliği ile yapıya az yük binmesini sağlayan özellikleri ile çevresiyle uyumlu, estetik ve modern bir dış görünüme sahip alüminyum giydirme cepheler, kullanıcılar tarafından içinde yaşanmaktan memnuniyet duyulan binalar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Uçaş İnşaat; işletme ve evler için Alüminyum Cephe, Alüminyum Cephe Sistemleri, Alüminyum Cephe Kaplama, Alüminyum Cephe Giydirme, Alüminyum Cephe Ankrajı, Alüminyum Vitrin, Alüminyum Doğrama, Alüminyum Doğrama Kapı, Alüminyum Doğrama Pencere, Alüminyum Profil tasarım, projelendirme ve uygulama hizmetleri vermektedir.